Get Adobe Flash player

Kogo leczymy

Naszymi pacjentami są zarówno dzieci, jak również dorośli bez granic wiekowych -pacjenci, którzy z różnych względów nie mogą być leczeni w tradycyjny sposób. Zabiegowi może poddać się każdy kto zostanie zakwalifikowany przez stomatologa oraz anestezjologa na podstawie wcześniej przeprowadzonych badań lekarskich.

W celu kontroli przebiegu leczenia w czasie zabiegu wykonujemy zdjęcia radiowizjografem, a także posługujemy się mikroskopem stomatologicznym. Nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowany personel medyczny gwarantują bezpieczeństwo w czasie leczenia pod narkozą. Każdy zabieg w znieczuleniu ogólnym jest wykonywany przez zespół operatorów składający się z lekarza stomatologa, chirurga stomatologicznego, lekarza anestezjologa, pielęgniarki anestezjogicznej oraz asystentki stomatologicznej. Wykonujemy zabiegi w pełnym zakresie stomatologii zachowawczej i chirurgii stomatologicznej.

W każdym, planowanym postępowaniu określa się wskazania dla danego pacjenta do zabiegów z zakresu stomatologii. Po wykonaniu badania podmiotowego i przedmiotowego ocenia się wskazania do znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Wskazania do zastosowania znieczulenia ogólnego w leczeniu stomatologicznym stwierdza się w przypadku: chorych psychicznie, upośledzonych umysłowo, nadpobudliwych, nerwowo chorych, osoby z dentofobią, ze stwierdzoną odpornością na środki znieczulające miejscowo, uczulonych na środki znieczulające miejscowo, z rozlanymi stanami zapalnymi okolicy szczękowo-twarzowej, zakwalifikowanych do mnogich ekstrakcji zębów, wnioskujących o wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym, dzieci „szczególnie nerwowych”.

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym wykonujemy od ponad 20 lat. Do tej pory wykonaliśmy przeszło 5 000 znieczuleń. Nasza placówka specjalizuje się w zabiegach stomatologicznych wykonywanych podczas znieczulenia ogólnego. W trakcie zabiegu leczymy i usuwamy zęby, wykonujemy zabiegi chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz przygotowujemy pacjentów do odbudowy protetycznej (szlifowanie zębów pod korony lub mosty porcelanowe).