Protetyka 3D

 - komputerowe projektowanie i wykonanie prac protetycznych w czasie jednej wizyty

 

Protetyka komputerowa opiera się na systemie Cerec CAD\CAM. Dzięki temu systemowi omijamy etapy stosowane w protetyce tradycyjnej a zyskujemy perfekcyjną dokładność i wytrzymałość prac.

Za pomocą precyzyjnego skanera optycznego skanujemy jamę ustną pacjenta uzyskując na monitorze komputera trójwymiarowy obraz. Lekarz przy pomocy programu komputerowego projektuje indywidualnie dla każdego pacjenta najlepszą opcję uzupełnień protetycznych. Cały projekt jest widoczny na monitorze komputera i pacjent może brać udział w projektowaniu wyglądu swoich uzupełnień. Po akceptacji projekt trafia do frezarki numerycznej CAD\CAM, w której umieszczony jest bloczek ceramiczny lub z tlenku cyrkonu. W protetyce 3D wszystkie prace wykonywane są z bloczków ceramicznych oraz tlenku cyrkonu co gwarantuje wysoką wytrzymałość i estetykę. Uzupełnienia protetyczne wykonane w systemie Cerec CAD\CAM są pełnoceramiczne, bezmetalowe - dają najwyższy efekt estetyczny.

Prace protetyczne w systemie Cerec CAD\CAM wykonywane są na urządzeniach niemieckiej firmy Sirona - lidera na rynku stomatologicznym w produkcji urządzeń produkujących i wytwarzających odbudowy protetyczne w systemie 3D.

Czas oczekiwania na prace protetyczne wykonywane w komputerowym systemie Cerec CAD\CAM został ograniczony do minimum - trwa od 1 godz. do 1 dnia, w zależności od zakresu wykonywanej pracy protetycznej.